Kontakt
Potřebujete poradit, pomoci s výběrem, nebo něco jiného?
Neváhejte nás kontaktovat.
S čím vám můžeme pomoci?
Časté dotazy
Jak je dezinfekce ozonem účinná?
Na 100%. Ozonu neodolá žádná bakterie ani vir, díky plynnému skupenství prostupuje celým prostorem, působí očistně na věci, nástroje i omítky. Eliminuje tak veškeré škodlivé choroboplodné zárodky i zdroje zápachů. Generátory ozónu jsou tedy vhodné pro dezinfekci a současně i pro likvidaci zápachů například od kouře, spálenin, pachy zvířat, pot, zápachy z nátěrů, lepidel atd.
Jak probíhá dezinfekce?
Z čištěného prostoru odstraníme vše živé (květiny, domácí mazlíčky a samozřejmě i lidi 😊) Umístíme ozonový generátor uprostřed místnosti a nastavíme čas dle čištěné plochy. Po dezinfekci necháme cca 60 minut, aby se ozon samovolně rozpadl a poté cca 10 minut necháme prostor důkladně vyvětrat.
Jak dlouho trvá dezinfekce ozonem?
Doba čištění se odvíjí dle plochy, teploty a vlhkosti prostředí. Prostor cca 20m² čistíme okolo 30 – 60 minut a následně 60 – 120 minut nechat ozon samovolně rozpadnout a poté důkladně vyvětrat. Osobní vozidlo 20 – 30 minut a následně 40-60 minut nechat ozon samovolně rozpadnout a poté důkladně vyvětrat.
Je ozon škodlivý?
Složení ozonu je přírodní, jeho prvotním zdrojem je kyslík a jde tedy o přírodní formu dezinfekce. Ozon se používá například v potravinářském průmyslu pro odstraňování toxických látek a prodloužení životnosti řady výrobků, včetně ovoce a zeleniny. Ozon je v malé koncentraci člověku (zvířatům a rostlinám) nezávadný, má charakteristickou vůni, kterou cítíme ve vzduchu po typické letní bouřce. Nadbytek ozonu už ale člověku škodí, proto po dezinfekci ozonem nepobývejte v dezinfikovaných místnostech a nechte ozon alespoň hodinu pracovat a poté důkladně vyvětrejte.
Za jak dlouho lze používat čištěné prostory?
Po čištění je dobré nechat ozon cca 60 minut samovolně rozpadnout a následně cca 10 minut necháme prostor důkladně vyvětrat.
Musí se místnost před dezinfekcí vystěhovat?
Nemusí, právě naopak je dobré tam veškeré věci ponechat. Ozon se dostane a dezinfikuje všechny věci a nástroje, které se v prostoru nachází.
Je prostor po dezinfekci ozonem bezpečný?
Po 60 – 120 minutách od vyčištění se ozon samovolně rozloží a následně je zapotřebí důkladně vyvětrat. Poté jsou prostory 100% bezpečné.
Jak často dezinfikovat ozonem?
Například u automobilů doporučujeme 2x ročně, nebo alespoň minimálně jednou za rok. Klimatizace jsou totiž ideálním místem pro růst různých bakterií, virů a plísní, které mohou být příčinou nejen zápachu v automobilech, ale i příčinou astmatu a jiných zdravotních problémů.
U bytových prostorů záleží na více faktorech (jste-li kuřáci, astmatici, alergici a podobně), nebo jsou v prostoru plísně, zápachy atd. Dále k čemu jsou prostory využívány. Například ordinaci je potřeba dezinfikovat častěji než například bytové prostory.
Opravdu parní čištění zničí baktérie?
Ano. Pára dosahuje 160 °C a pod tlakem 6 barů se dostane hluboko do materiálu, kde ničí až 99 % veškerých virů, bakterií, roztočů a plísní.
Tento druh čištění je velice vhodný pro alergiky.
Co vše lze vyčistit parním čističem?
Naším parním čističem dokážete vyčistit téměř veškeré materiály.
Lze vyčistit interiér i exteriér vozidel, sedačky, křesla, čalounění, podlahy, koberce, běhouny, rohože, obklady, dlažby, okna, okenní rámy, dveře, kamen, mramor, nerez, ocel, sklo, hliník, keramika, porcelán, pomníky, sanitární vybavení, koupelny, dlaždice, spáry, kuchyně, žaluzie, radiátory, nábytek, lednice, sporáky, trouby, digestoře a mnoho dalšího…
Co nelze vyčistit?
Nepoužívejte páru na satén, samet. Dále si dejte pozor na materiály, které jsou lepené, neboť by mohlo důsledkem vysoké teploty páry dojít k odlepení.
Pára se nemá používat na starožitný nábytek, který je impregnovaný voskem. Pozor byste si měli dát i na plochy lepené dýhou v tenké vrstvě.
Na co si dát pozor při parním čištění?
Pára by se neměla dostat do blízkosti elektrického napětí a elektroniky všeobecně!!!
Pokud chcete vyčistit kůži, tak velmi opatrně z větší vzdálenosti a po vyčištění nezapomeňte na impregnaci, jelikož pára kůži vysouší.
Je složité pracovat s parním čističem?
Není. Vše Vám vysvětlíme a ukážeme při převzetí parního stroje.
Může se stroj porouchat?
Pokud budete s parním strojem pracovat dle pokynů, tak není co by se mělo porouchat či rozbít.
Maximálně se může stát, že šlápnete na příslušenství (nástavce, hadice atd.) To se pak řeší odečtením z vratné kauce.