+420 731 808 046

info@mytiparou.cz

Dezinfekce ozonem

Ozonem lze velice rychle a účinně vydezinfikovat celé prostory jako jsou ordinace, čekárny, kanceláře, byty, domy, popřípadě jiné prostory do 200m²

ObjednatCeník

Co je ozon

Ozon se nachází přirozeně v okolním prostředí a jeho struktura je složena ze tří atomů kyslíku. Chemická značka je O3, nebo můžete znát zlidověný název “aktivní kyslík“.
Ozon má velice silný antioxidační a dezinfekční vlastnosti, které se využívají k dezinfekci a dezodorizaci nejrůznějších prostor.

Využití čištění ozonem

Ozon je přírodní čistící a desinfekční látka, která má i dezodorační efekt. Což znamená, že eliminuje nežádoucí zápachy v prostoru (cigaretový kouř, pachy zvířat, pot, zápachy z nátěrů, lepidel, zápach po spáleninách atd.)
Během ozónování neexistuje žádný virus, bakterie, plísně, roztoči a houby, které by odolaly ozonu a zároveň odstraňuje veškeré nepříjemné zápachy.

Výhody dezinfekce ozonem

Ozonový generátor vyprodukuje ozon ve vysokých koncentracích, který následně pronikne do veškerého prostoru včetně všech zákoutí a materiálů, které se nachází uvnitř čištěného prostoru.
Výhody oproti použití chemických dezinfekčních prostředků je vtom, že nezanechává žádné stopy a nezpůsobuje alergické reakce či dýchací potíže. Například oproti použití chlóru je 3500x účinnější, a to bez použití chemie.

mytiparou_ozon_3

Co dezinfikujeme ozonem

Automobily

Byty a domy

Kanceláře

Ubytovací zařízení

Restaurace a jídelny

Zdravotnická zařízení

Pečovatelské služby

Školy a školky

Fitness

Ceny dezinfekce ozonem

Veškeré ceny jsou uvedeny s DPH, tudíž konečné. Plátce DPH.

Zakázka

Lze kombinovat více čištění.
Minimální cena zakázky je 990,- Kč

Doprava

V rámci Brna doprava ZDARMA.
Dopravné mimo Brno 12,- Kč/km.

Ceník půjčení ozonového generátoru

1 den

790,- Kč

3 dny

1890,- Kč

7 dní

3350,- Kč

Veškeré ceny jsou uvedeny s DPH, tudíž konečné. Plátce DPH.

Vratná kauce

Depozit činí 3000,- Kč.
V případě vrácení generátoru ozonu v původním stavu bude částka v plné výši ihned vrácena.

Doprava

V rámci Brna doprava ZDARMA při objednávce nad 990 Kč.
Dopravné mimo Brno 8,- Kč/km

Doklady

K zapůjčení ozonového generátoru se musíte prokázat platným dokladem (občanský průkaz, cestovní pas, řidičák)

Časté dotazy k ozonové dezinfekci

Jak je dezinfekce ozonem účinná?

Na 100%. Ozonu neodolá žádná bakterie ani vir, díky plynnému skupenství prostupuje celým prostorem, působí očistně na věci, nástroje i omítky. Eliminuje tak veškeré škodlivé choroboplodné zárodky i zdroje zápachů. Generátory ozonu jsou tedy vhodné pro dezinfekci a současně i pro likvidaci zápachů například od kouře, spálenin, pachy zvířat, pot, zápachy z nátěrů, lepidel atd.

Jak probíhá dezinfekce?

Z čištěného prostoru odstraníme vše živé (květiny, domácí mazlíčky a samozřejmě i lidi 😊) Umístíme ozonový generátor uprostřed místnosti a nastavíme čas dle čištěné plochy. Po dezinfekci necháme cca 60 minut, aby se ozon samovolně rozpadl a poté cca 10 minut necháme prostor důkladně vyvětrat.

Jak dlouho trvá dezinfekce ozonem?

Doba čištění se odvíjí dle plochy, teploty a vlhkosti prostředí. Prostor cca 20m² čistíme okolo 30 – 60 minut a následně 60 – 120 minut nechat ozon samovolně rozpadnout a poté důkladně vyvětrat. Osobní vozidlo 20 – 30 minut a následně 40-60 minut nechat ozon samovolně rozpadnout a poté důkladně vyvětrat.

Je ozon škodlivý?

Složení ozónu je přírodní, jeho prvotním zdrojem je kyslík a jde tedy o přírodní formu dezinfekce. Ozon se používá například v potravinářském průmyslu pro odstraňování toxických látek a prodloužení životnosti řady výrobků, včetně ovoce a zeleniny. Ozon je v malé koncentraci člověku (zvířatům a rostlinám) nezávadný, má charakteristickou vůni, kterou cítíme ve vzduchu po typické letní bouřce. Nadbytek ozonu už ale člověku škodí, proto po dezinfekci ozonem nepobývejte v dezinfikovaných místnostech a nechte ozon alespoň hodinu pracovat a poté důkladně vyvětrejte.

Za jak dlouho lze používat čištěné prostory?

Po čištění je dobré nechat ozon cca 60 minut samovolně rozpadnout a následně cca 10 minut necháme prostor důkladně vyvětrat.

Musí se místnost před dezinfekcí vystěhovat?

Nemusí, právě naopak je dobré tam veškeré věci ponechat. Ozon se dostane a dezinfikuje všechny věci a nástroje, které se v prostoru nachází.

Je prostor po dezinfekci ozonem bezpečný?

Po 60 – 120 minutách od vyčištění se ozon samovolně rozloží a následně je zapotřebí důkladně vyvětrat. Poté jsou prostory 100% bezpečné.

Jak často dezinfikovat ozonem?

Například u automobilů doporučujeme 2x ročně, nebo alespoň minimálně jednou za rok. Klimatizace jsou totiž ideálním místem pro růst různých bakterií, virů a plísní, které mohou být příčinou nejen zápachu v automobilech, ale i příčinou astmatu a jiných zdravotních problémů.
U bytových prostorů záleží na více faktorech (jste-li kuřáci, astmatici, alergici a podobně), nebo jsou v prostoru plísně, zápachy atd. Dále k čemu jsou prostory využívány. Například ordinaci je potřeba dezinfikovat častěji než například bytové prostory.